معرفی کشور رومانی

رومانی کشوری زیبا و تاریخی است که جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و با کشورهای مجارستان، صربستان، مولداوی، اوکراین و بلغارستان مرز مشترک زمینی دارد. این کشور حدود 19 میلیون جمعیت دارد که به زبان رومانیایی صحبت می کنند و نژادشان به اقوام داچیا و رومی ها باز می گردد، از این رو شاید دلیل شباهت زبان رومانیایی به ایتالیایی نیز همین باشد. کشور رومانی بعد از جنگ جهانی دوم، مدت ها کشور کمونیستی بود و بعد از آن تحولات سیاسی و اقتصادی زیادی را پشت سر گذاشت تا اینکه در سال 2007 به عنوان دولتی دموکراتیک عضو کشورهای اتحادیه اروپا شد. این کشور علاوه بر تاریخی شنیدنی و فرهنگی اصیل که همچنان در خیابان هایش حس می شود، از طبیعتی بکر و زیبا نیز برخوردار است. طبیعتی چون رود بزرگ دانوب، تپه های سرسبز و دشت هایی وسیع که یکی از بکرترین زیستگاه های پرندگان به حساب می آیند. بنابراین اگر به رومانی سفر کردید سعی کنید با فرهنگ مردمان سرزمین، افسانه ها و موسیقی آن ها نیز آشنا شوید و همین طور از طبیعت زیبای آن بهره ببرید.

تاریخ

کشوری که امروزه به نام رومانی شناخته شده است ابتدا داچیا نامیده می شد. ساکنان آن از منطقه تراچ در یونان بودند که یونانی ها آن ها را به نام گتای می شناختند. بین سال های 101 تا 106 میلادی، سرزمین داچیا توسط ترایان، امپراطوری روم فتح و تبدیل به یکی از استان های این امپراطوری شد. سال 270 میلادی، رومی ها از داچیا عقب کشیدند اما تعدادی از آنها ترجیح دادنددر همان منطقه بمانند که از این رو تحت نفوذ رومی ها مردم داچیا زبان لاتین را انتخاب کردند.
اسلاو ها در قرن چهارم مسیحیت را به این منطقه آوردند و با اقامت در رومانی تغییراتی به سرزمین دادند. کم کم اسلاوها تبدیل به گروه نژادی قوی شدند. سال 1003 میلادی شاه اشتفان اول از مجارستان کنترل خود را بر اغلب بخش های ترانسیلوانیا اعمال کرد و در قرن 13 مجارستان ساکسونها و قبائلی از آلمانی ها را به این منطقه انتقال داد تا نفوذ و کنترل خود بر آنجا را استوار نماید.

بزرگترین شهر و پایتخت کشور رومانی شهر بخارست است. این شهر زیبا با خیابان های عریض و سنگفرش شده، درختان بلند و ساختمان های قدیمی، لقب پاریس کوچک را از آن خود کرده است. بخارست شهری پر رونق که بناهای مدرن اش چهره ی قدیمی آن را تغییر داده است اما همچنان تاریخ در آن موج می زند و علاقه مندانش را جذب می کند.

کنستانسا یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی رومانی است. این شهر ساحلی بزرگترین بندر اروپا و بزرگترین بندر دریای سیاه است.

اولین چیزی که این کشور در نگاه اول شما را جذب می کند خانه هایی با سقف های شیب دار  و پرچم های فراوان رومانی در سراسر شهرها و روستاهاست. مناظر و چشم اندازهای فوق العاده زیبا هم کنار تاریخ و فرهنگ غنی کشور، باعث شده اند تا رومانی به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شود. از این رو تمام شهرها و حتی روستاهای موجود در این کشور جاذبه های توریستی و تاریخی بسیاری دارند که نمی توان گفت از کدام باید شروع کرد. اما معمولا مسافران شروع سفر و ماجراجویی شان را از بخارست،  پاریس کوچک رومانی آغاز می کنند. بخارست یک شهر مقرون به صرفه اروپایی است که علاوه بر موزه های مهم و جاذبه های تاریخی فراوان، طبیعت بکر و دست نخورده ای نیز دارد.

از موزه روستایی دیدن کنید.

یک موزه ی فوق العاده در فضای باز که بازدید از آن بی نهایت جذاب و سرگرم کننده است. این مجموعه شگفت انگیز با داشتن خانه های اصیل، کلیساها و مزارع یکی از بهترین مواردی است که در سفر به شهر زیبای بخارست می توان مشاهده کرد. برای آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم، غذاها، معماری و سبک زندگی رومانیایی بازدید از این موزه را به هیچ وجه از دست ندهید.

موزه روستایی

موزه روستایی

موزه روستایی

موزه روستایی

موزه ملی هنر رومانی که در کاخ سلطنتی سابق قرار دارد نیز بی نهایت زیبا و دیدنی است خصوصا با آن معماری داخلی و خارجی که به تنهایی دوستداران را جذب می کند. اگر به هنر علاقه دارید در این موزه می توانید نشانه هایی از نقاشی های قرون وسطایی تا آثار قرن بیستم را مشاهده کنید. این مجموعه غنی توسط خانواده سلطنتی جمع آوری شدند و قطعا بازدید از آن شما را راضی خواهد کرد.
متاسفانه داخل موزه کافه یا رستورانی وجود ندارد اما شما می توانید از محوطه خارج شده، در فضای بیرونی آن استراحت کنید و با همان بلیط دوباره به داخل موزه بازگردید.

موزه ملی هنر

موزه ملی هنر

 در گرانقیمت ترین ساختمان اداری جهان قدم بزنید. داخل این کاخ بزرگ و مجلل، مجلس سنا، مجلس نمایندگان، مرکز کنفرانس بین المللی، موزه ملی هنرهای معاصر، موزه های توتالیتاریسم کمونیست و … قرار دارد که همگی از ساختار ظاهری فوق العاده زیبایی برخوردار هستند. جالب اینجاست با این همه امکانات در ساختمان، همچنان 70 درصد آن خالی است و این به تنهایی بزرگ بودن این کاخ را نشان می دهد. حتما از نزدیک شاهد این قصر غول پیکر شوید چون یکی از مهم ترین دیدنی های شهر بخارست شناخته شده و جذابیت بسیاری نیز دارد.

ساختمان پارلمان بخارست

ساختمان پارلمان بخارست

ساختمان پارلمان بخارست

کاخ پارلمان بخارست

طلق پیروزی در شمال بخارست قرار دارد و به پاس استقلال این شهر ساخته شده است. این طاق زیبا از مهم ترین دیدنی های شهر شناخته شده و از نظر فرهنگی و قدمت تاریخی برای رومانیایی ها از اهمیت بالایی برخوردار است. طاق پیروزی شامل چند طاق است که بعد از جنگ های جهانی ساخته شده اند. بازدید از این طاق زیبا را فراموش نکنید.

طاق نصرت پیروزی

طاق نصرت بخارست

به ماراموش سفر کنید. اینجا همچنان فرهنگ روستایی پررنگ است و هنوز ترکیب فوق العاده ای از موسیقی سنتی، لوازم دست ساز چوبی و پارچه های رنگارنگ وجود دارد که بسیار دیدنی هستند و شما را به زمان های گذشته می برند.
در روستای ساپانتا در ماراموش هم قبرستانی وجود دارد توریستی و عجیب که در آنجا مردگان را مسخره می گیرند! روستائیان با لحنی طنزآمیز به استقبال مردگان می روند و این موضوع از نقاشی های رنگارنگ در قبرستان و همین طور نوشته ها و اشعاری که روی سنگ قبر مردگان وجود دارد کاملا پیداست.
از این قبرستان عجیب و پر از رمز و راز دیدن کنید و روز خاطره انگیزی بسازید.

ماراموش

ماراموش

روستای ساپانتا

روستای ساپانتا

گشت و گذار در براشوو را فراموش نکنید. در این شهر فضاهای بی نظیری برای پیاده روی وجود دارد و همین طور خیابان های قرون وسطایی زیبایی که شما را به قلب تاریخ می کشد. همین طور این شهر تاریخی سکوی پرتاب شما برای سفر کردن به قلعه زیبای برن است که البته بیشتر به قلعه دراکولا شهرت دارد. در سال 1897، برم استوکر نویسنده داستان های هیجان انگیز دراکولا در داستان هایش خانه ای رویایی را توصیف می کند با چشم انداز 360 درجه از محیط که تا چشم می بیند درخت است و دریای بی کران. با اینکه نویسنده هیچگاه به رومانی سفر نکرده بود اما توصیفات آن قلعه ای در این کشور را تداعی می کند. خانه ای که او به عنوان قلعه دراکولا در داستانش معرفی می کند وجود دارد آن هم به عنوان قلعه برن در میان کوه های کارپاتیان.
در طول تاریخ این قلعه میزبان افراد مختلفی بود. افرادی چون شوالیه های توتن تا خانواده های سلطنتی رومانی و نیروهای نظامی. امروزه این قلعه به موزه تبدیل شده و به عنوان اولین موزه خصوصی رومانی فعالیت می کند. قلعه برن (دراکولا) قلعه ای مشهور که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری رومانی به شمار رفته و سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند.

قلعه برن

قلعه برن

قلعه برن

شهر بایاماره هم مناسب برای افرادی است که از دیدن روستاهای کوچک و کنار هم لذت می برند. روستاهای سنتی و زیبایی که به دره های معروف و هیجان انگیزی راه دارند و ماجراجویان فراوانی را به سمت خود جذب می کنند.

 

قبل از رزرو هتل و یا هاستل خود بسیار جستجو کنید. چون هزینه های اقامت در این کشور بالا نیست و کمی پرس و جوی بیشتر می توانید اقامت بی نظیری را تجربه کنید.
با اینکه هزینه ها جهت اقامت بالا نیست ولی برای رایگان اقامت کردن و البته اقامت های ایمن، از سرویس های کوچ سرفینگ استفاده کنید. کوچ سرفینگ به شما امکان اقامت رایگان و ایمنی کنار بومی های کشور می دهد که این نوع هم جذاب است هم شما را با فرهنگ و نحوه زندگی رومانیایی ها آشنا می کند.
استفاده از تاکسی گران نیست اما برای جا به جایی اتوبوس و متروها گزینه های مناسب تر و بهتری هستند.
برای بازدید کامل از شهر بخارست حتما از تورهای گشت و گذار  Hop on Hop off استفاده کنید. اگر دوست دارید مطمئن شوید که چیزی را در سفر به بخارست از دست نمی دهید، بهترین راه ثبت نام در یکی از این تورهای اتوبوس پیمایی است تا از طریق بهترین جاذبه های شهر را تماشا کنید. این تورهای جذاب ارزش بالایی دارند و بلیط آنها طول روز اعتبار دارد و امکان پیاده و سوار شدن مکرر را به شما می دهد.
و در انتها سعی کنید اگر بار اولتان است که به این کشور سفر می کنید، تورهای رومانی را دنبال کنید.

اتوبوس های گردشگری

نشانی هتل پردیس

اصفهان / شهرستان مبارکه
اسماعیل ترخان / حاشیه زاینده رود

تلفن مشاوره و رزرو

1000 5246 31 98+
1020 5246 31 98+
Map Data
Map data ©2017 Google
Map DataMap data ©2017 Google
Map data ©2017 Google

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sunriseco/domains/pardishotel.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sunriseco/domains/pardishotel.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673