سفر به کوچکترین کشور در غرب قاره آفریقا


Warning: A non-numeric value encountered in /home/sunriseco/domains/pardishotel.ir/public_html/wp-content/plugins/lightbox-gallery/lightbox-gallery.php on line 570

گامبیا

در سال ۱۴۵۵ میلادی پرتغالی‌ها خاک گامبیا را اشغال کردند ولی این کشور ۳ قرن بعد در سال ۱۷۶۵ مستعمره انگلستان شد.

گامبیا پس از مبارزات طولانی در سال ۱۹۶۵ به استقلال رسید. در سال ۱۹۸۱ کنفدراسیونی از سنگال و گامبیا به نام «سنگامبی» تشکیل و مقرر شد.

این قانون کماکان در گامبیا اجرا می‌شود. یحیی عبد العزیز جامه در سال ۱۹۹۴ با انجام یک کودتای نظامی قدرت را در گامبیا در دست گرفت. او از سال ۱۹۹۶ تا ٢٠١۶ رئیس‌جمهور این کشور است.

جمهوری گامبیا در ساحل غربی قاره آفریقا کوچکترین کشور این قاره است. گامبیا همچون باریکه‌ای در طول شرقی – غربی در داخل سنگال قرار دارد و از طریق باریکه‌ای در غرب با اقیانوس اطلس هم‌مرز است.

رود گامبیا که ۱۱۲۷ کیلومتر طول دارد با آبرفت‌های خود، نواحی حاصلخیزی برای این جمهوری بوجود آورده است.

از دیگر مراکز پرجمعیت گامبیا می‌توان به شهرهای سرکوندا و بریکاما اشاره کرد.

اثر سال‌ها بهره‌کشی کشورهای استعمارگر، هنوز توان توسعه اقتصادی را به گامبیا نداده و بی‌سوادی شمار زیادی از جمعیت این کشور و نیز کمبود منابع اقتصادی قابل اتکا موجب شده است تا گامبیا در ردیف یکی از کشورهای فقیر جهان قرار گیرد.

موقعیت استوایی و قرار گرفتن در مجاورت اقیانوس اطلس موجب گرم و مرطوب شدن آب و هوای گامبیا شده است. گامبیا از ۶ بخش تشکیل شده است.

مشخصات کلیدی کشور گامبیا:

گامبیا : به معنای تجارت.
پایتخت: بانجول.
شعار ملی : پیشرفت ، آشتی ، بهروزی.
زبان رسمی : انگلیسی.
نوع حکومت : جمهوری.
واحد پول : دالاسی (GMD)
مذهب : حدود ۹۰ درصد مردم این کشور مسلمان سنی هستند.( ضمن آنکه ۹ درصد از ساکنین این جمهوری پیرو مسیحی و مابقی آنمیست می‌باشند.)
پیش شماره تماس: ۲۲۰.
دامنه اینترنتی: gm .

 

نشانی هتل پردیس

اصفهان / شهرستان مبارکه
اسماعیل ترخان / حاشیه زاینده رود

تلفن مشاوره و رزرو

1000 5246 31 98+
1020 5246 31 98+
Map Data
Map data ©2017 Google
Map DataMap data ©2017 Google
Map data ©2017 Google

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sunriseco/domains/pardishotel.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sunriseco/domains/pardishotel.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4673